PočetnaVijestiOvo je lista od 25 dokumentarnih uglednika koje biste trebali pratiti na Twitteru

Ovo je lista od 25 dokumentarnih uglednika koje biste trebali pratiti na Twitteru

|

Uvijek aktivni i inovativni Indiewire nedavno je objavio listu od 25 dokumentarnih redatelja i producenata koje biste trebali pratiti na Twitteru.

Naravno, listu uglavnom čine dokumentarni uglednici sa zapadne hemisfere, ali svejedno je zanimljivo vidjeti jedan poprilično sveobuhvatan popis uz pomoć kojeg možete baciti oko na dnevne upise legendranih redatelja poput Michaela Moorea, Joshue Oppenheimera ili Alberta Mayslesa.

 

 

Lista od 25 dokumentarnih uglednika koje biste trebali pratiti na Twitteru:

Sini Anderson @SiniAnderson

Joe Berlinger @joeberlinger

Doug Block @DougBlock

Billy Corben @BillyCorben

Marta Cunningham @martacunningha9

Marshall Curry @marshallcurry

Heidi Ewing @HeidiLoki

Alex Gibney @AlexGibneyFilm

Robert Greenwald @RealGreenwald

Gary Hustwit @gary_hustwit

Barbara Kopple @barbarakopple

Albert Maysles @AlbertMaysles

Michael Moore @MMFlint

Joshua Oppenheimer @JoshuaOppenheim

Sarah Polley @SarahPolley

Ira Sachs @irasachs

Jeremy Scahill @jeremyscahill

Tiffany Shlain @tiffanyshlain

Morgan Spurlock @MorganSpurlock

Michele Stephenson @Michele0608

Ondi Timoner @onditimoner

Lucy Walker @LucyWalker

Alex Winter @alxwinter

Malika Zouhali Worrall @MalikaZW

AJ Schnack @ajschnack


Komentari

Komentirajte

Napišite komentar
Unesite ime

Najnovije

“To Kill a Tiger” – Poruka nade iz Indije

"To Kill a Tiger" (2022) Nishe Pahuje bavi se osjetljivom, mučnom temom silovanja trinaestogodišnje indijske djevojčice Kiran.

Drugi filmsko-diskurzivni program HDFK-a: Filmska kritika i kustoske prakse u Aziji 

Hrvatsko društvo filmskih kritičara nastavlja sa serijom filmsko-diskurzivnih programa pod nazivom "Kritika i društvo".

17. Gledalište: “Oda” – Crvena avet

Mia Maros Živković je u filmu "Oda" ispisala dimenzijama malu, skromnu, intimističku, no dojmom oveliku odu hrabrim, ustrajnim ženama.

17. Beldocs: “Porodica na određeno vrijeme” – Putovanje onkraj providnog

"Porodica na određeno vrijeme" vizualno je i sadržajno poticajno ostvarenje, koje gledatelja okupira modifikacijama prepoznatljivih tema i motiva.

Dva dokumentarca u glavnom programu 71. Pulskog filmskog festivala

U glavnom programu 71. Pulskog filmskog festivala našla su se i dva hrvatska dokumentarna filma.

“Stop Making Sense” – Veliko djelo, veliko odijelo

Vizuali iz "Stop Making Sense" Jonathana Demmea zauvijek će ostati urezani u kolektivnoj svijesti, kao prva asocijacija na Talking Heads.

“The War Game” – Ogledni primjerak pseudodokumentarnog filma

U prvom eseju "Dokumentiranje fikcije" bavimo se Oscarom nagrađenim filmom "The War Game" (1966) redatelja Petera Watkinsa.

Dodjela Nagrade Dokumetar u Dokukinu KIC

U organizaciji portala Dokumentarni.net, u zagrebačkom Dokukinu KIC će u utorak, 18. lipnja u 19 sati, po peti put biti dodijeljena Nagrada Dokumetar.

17. Beldocs: Razbijanje utopije o dominantne poretke

Na ovogodišnjem Beldocsu svjedočili smo još jednom presjeku produkcije srpskog dokumentarnog filma.

“Posljednji valcer” – Film koji se pušta glasno

"Posljednji valcer" / "The Last Waltz" (1978) Martina Scorsesea publika i kritika nazivaju jednim od najboljih rock filmova svih vremena.